041/557 44 32
0910 785 777

Jedinečná príležitosť užiť si súľovskú prírodu!

Príďte nás navštíviť a presvedčte sa
o našich kvalitných ubytovacích
a stravovacích službách. 

Turistika

Chata Súľov sa nachádza vo veľmi výhodnej polohe v blízkosti hlavných turistických chodníkov vedúcich po okolí. Náš areál sa nachádza len niekoľko desiatok metrov od miesta, ktoré je turistami najčastejšie využívané ako východiskový bod pri výstupe na najnavštevovanejšiu lokalitu v okolí a to Súľovský hrad.

Náučný chodník Súľovské skaly je najobľúbenejším chodníkom v celých Súľovských vrchoch. Chodník sa začína v blízkosti Chaty Súľov, pokračuje ku Gotickej bráne, Súľovskému hradu, na Lúku pod Hradom a vyúsťuje do obce Súľov alebo späť na východiskový bod. Trasa nie je veľmi náročná, a práve preto je taká obľúbená aj medzi menej zdatnými turistami, deťmi a aktívnymi seniormi.

Okrem turistiky je v okolí populárne tiež lezenie alebo horská cyklistika. Každoročne sa tu koná Súľovský cyklomaratón s niekoľkými okruhmi rôznej náročnosti a dľžky. 

Taktiež radi sprostredkujeme jazdenie na koňoch, ktoré prebieha priamo v obci Súľov. Na výber máte z aktivít akými sú jazda v jazdiarni, vo voľnej prírode, výcvikový kurz, hipoterapia alebo detské letné tábory.  

 

 

 

 

Chata Súľov © 2015 Všetky práva vyhradené | INCUBEMEDIA  tvorba webových stránok